2012. május 2., szerda

A IV. Országos Hárfaverseny eredményei

Megkaptuk a IV. Országos Hárfaverseny eredményeit, melyet az alábbiakban közlünk. Zárójelben a felkészítő tanárok és intézmények neve olvasható. Gratulálunk minden résztvevőnek és a felkészítő tanároknak is. Mint látható, az elmúlt időszakhoz képest örvendetesen nőtt a hárfázni tanulók száma, és ez a sokféle áldozatot felvállaló szülők érdeme is. Reméljük, hogy minél többen elmennek majd a helyezettek közös koncertjére, melyet a MÜPÁ-ban fognak tartani!

I. korcsoport

Kiemelt nívódíj

  • Barker Luca Eleanor (Gulyás Csilla, Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola
  • Budapest)
  • Czeglédy Karin Ágnes (Szederkényiné Horváth Márta, Aelia Sabina Zeneiskola Budapest)
  • Csák Hanna Bíborka (Gulyás Csilla, Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola Budapest)
  • Ferge Elizabet (Pertorininé Haraszthy Márta, Molnár Antal Zeneiskola Budapest)
  • Kim Min Yang (Batta Judit, Farkas Ferenc Zeneiskola, Budapest)
  • Óvári Ambrus (Gorbunova Natalia, Király-Kőnig Péter Zeneiskola Szeged)
  • Pintér-Rápa Titanilla Anna (Gorbunova Natalia, Király-Kőnig Péter Zeneiskola Szeged))
  • Szauer Bianka (Gorbunova Natalia, Király-Kőnig Péter Zeneiskola Szeged)


Nívódíj

  • Kevei Bori (Gorbunova Natalia, Király-Kőnig Péter Zeneiskola Szeged)
  • Nagy Bettina (Kiss Tünde, Weiner Leó Zeneiskola Budapest)
  • Szöllősi Küne (Gulyás Csilla, Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola Budapest)


Dicséret

  • Horváth Jázmin Hanga (Kutor Noémi, Andor Ilona Zeneiskola Budapest)
  • Jámbor Dorottya Sára (Kocsis Ágnes, Kodály Zoltán Zeneiskola Debrecen)
  • Kádár Katalin Anna (Kocsis Ágnes, Kodály Zoltán Zeneiskola Debrecen)


II. korcsoport

Kiemelt nívódíj

  • Mészáros Kinga (Szederkényiné Horváth Márta, Aelia Sabina Zeneiskola Budapest)


Nívódíj

  • Berényi Luca (Kocsis Ágnes, Kodály Zoltán Zeneiskola Debrecen)


III. korcsoport

Kiemelt nívódíj

  • Mikus Adrienn (Gulyás Csilla, Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola Budapest)
  • Szabó Anna (Kiss Tünde, Molnár Antal Zeneiskola Budapest)
  • Szilágyi Zsuzsanna (Szilágyi Kinga Katinka, Egressy Béni Zeneiskola Budapest)
  • Varga Patrícia (Gorbunova Natalia, Király-Kőnig Péter Zeneiskola Szeged)


Nívódíj

  • Gáll Isis (Scholz Erika, Pászti Miklós Zeneiskola Biatorbágy)
  • Kocsis Zsuzsanna (Csukásné Kun Anikó, Fasang Árpád Zeneiskola Budapest)
  • Óvári Kinga (Gorbunova Natalia, Király-Kőnig Péter Zeneiskola Szeged)
  • Szöllősi Vágó Panna (Csukásné Kun Anikó, Fasang Árpád Zeneiskola Budapest)


Dicséret

  • Bertalan Eszter (Szederkényiné Horváth Márta, Aelia Sabina Zeneiskola Budapest)
  • Juricsky Dorka Afrodité (Kutor Noémi, Bartók Béla Zeneiskola Vác)
  • Parragi Flóra (Pertorininé Haraszthy Márta, Molnár Antal Zeneiskola Budapest)


IV. korcsoport

Kiemelt nívódíj

  • Olasz Flóra (Gorbunova Natalia, Király-Kőnig Péter Zeneiskola Szeged)
  • Tóth Bettina (Gorbunova Natalia, Király-Kőnig Péter Zeneiskola Szeged)


Nívódíj

  • Somorjai Kinga (Gulyás Csilla, Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola Budapest)


Dicséret

  • Oszlár Ildikó (Kutor Noémi, Bartók Béla Zeneiskola Vác)


Szakközépiskola

I. korcsoport

  • I. helyezett (Kiemelt nívódíj) - Jenei Erzsébet (Batta Judit, Bartók Bél a Zeneművészeti SzkI. Budapest)
  • II. helyezett (Nívódíj) - Goda Sára Anna (Kiss Tünde, Weiner Leó Zeneművészeti SzkI. Budapest)
  • II. helyezett (Nívódíj) - Sipos Boglárka Enikő (Batta Judit, Bartók Bél a Zeneművészeti SzkI. Budapest)
  • II. helyezett (Nívódíj) - Szombathy Anna (Kiss Tünde, Weiner Leó Zeneművészeti SzkI. Budapest)
  • III. helyezett (Dícséret) - Halaj Vanda (Bélyei Adél, Richter János Zeneművészeti SzkI. Győr)


II. korcsoport

  • III. helyezett (Dicséret) - Mericske Nikoletta Barbara (Nagy Katalin, Szent István Király Zeneművészeti SzkI. Budapest)


*

A kiemelt nívódíjban részesült zeneiskolás és szakközépiskolás növendékek fellépési lehetőséget kaptak: 2012. November 16-án játszanak a MÜPA üvegteremben.

Valamennyi versenyző, gálán fellépő vendég, német szereplők, a felkészítő tanárok emlékplakettet, a nevező intézmények, a támogatók emléklapot, a díjazottak oklevelet, valamint a támogatók felajánlásából származó díjakat vehettek át.

A szakközépiskolások „Líra” utalványt kaptak.